مشهد میزبان همایش بین المللی تازه های جراحی آب مروارید

همایش بین المللی تازه های جراحی آب مروارید با حضور ۵۰۰ چشم پزشک از سراسر ایران و برخی کشورهای خارجی در مشهد برگزار می شود.

به گزارش وب دا، رییس بیمارستان فوق تخصصی چشم خاتم الانبیاء (ص) دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این همایش بین المللی سوم تا پنجم خردادماه امسال به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار می شود.

دکتر اکبر درخشان با بیان اینکه کاتاراکت یا آب مروارید شایع ترین بیماری چشمی است که در سنین بالا بروز می یابد، اظهار کرد: سالانه یک هزار عمل جراحی آب مروارید در این بیمارستان انجام می شود.

دبیر عملی همایش بین المللی تازه های جراحی آب مرواید نیز گفت: در این همایش علاوه بر چشم پزشکان ایرانی ،متخصصانی از کشورهای آلمان، آمریکا، کانادا و مکزیک نیز حضور دارند.

دکتر سیامک زارعی افزود: یکی از بیشترین عمل های جراحی در حوزه چشم پزشکی عمل جراحی آب مروارید است که در ایران انجام می شود و کیفیت این عمل در ایران مشابه کشورهای پیشرفته است.

وی خاطر نشان کرد: آب مروارید یکی از بیماریهای چشمی است که با بالا رفتن سن  و در اثر کدورت عدسی چشم ایجاد می شود که اگر عمل نشود، باعث افت دید فرد می شود.

پزشک فوق تخصص جراحی چشم نیز در این نشست گفت: بیماری آب مروارید از سن ۴۵ سالگی آغاز می شود و به طور معمول در سنین ۶۰ سال بیمار نیاز به عمل جراحی دارد.

وی افزود: عمل جراحی آب مروارید به صورت سرپایی و با بی حسی انجام می شود که طول مدت بستری بیمار برای این عمل جراحی حدود شش ساعت به طول می انجامد.